שני יעקובי – מעצבת תכשיטים

שני יעקובי - מעצבת תכשיטים
שני יעקובי – מעצבת תכשיטים

מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לתחום האומנות והעיצוב. כילידת קיבוץ ניר דוד בצפון וכתל אביבית בהווה, עולם ההשראות שלי כולל מוטיבים מן הטבע, לצד נגיעות אורבאניות מתחום האדריכלות. הסגנון שלי כמעצבת תכשיטים גובש בעזרת שיטוטים והתבוננות בצורות של בניינים בנוף העירוני והוא כולל צורות גיאומטריות וסימטריה. אני מגדירה את תכשיטי כאורבאניים ונינוחים, אך לצד אפיל הרוק- גלאם ניתן למצוא גם פריטים עדינים בסגנון קלאסי ויומיומי, המתכתבים עם הלך הרוח המעודכן בארץ ובעולם.
בתור מעצבת תכשיטים, כל עיצוב חדש מתחיל בשרטוט ידני על פי מה שעולה בדמיוני, ומאחורי כל יצירה מושקעת מחשבה רבה. הניגודים של העוצמות של חיי העיר, לעומת הרכות והשקט שאפיינו את ילדותי בקיבוץ, הם מוטיבים שאני יוצקת לתכשיטים, ומתבטאת בעזרתם.

חנות תכשיטים אונליין

בימים אלה אני משיקה קולקציית תכשיטים חדשה בשם מקסיקו. בהשראת חופי מקסיקו הבתוליים, שבט המאיה המיתולוגי וחגיגות יום המתים המקסיקני, יצרתי קולקציה אקלקטית וכייפית של שרשראות, צמידים, עגילים וטבעות בשילוב אבני חן אמיתיות ותליונים ייחודיים.
ניתן לקרוא על הקולקצייה בבלוג החדש שלי.
התכשיטים עשויים פליז בציפויים של כסף או זהב 24 קראט, בשילובים של חומרים נוספים ולא שגרתיים כמו פורמייקה, פרספקס, עור, עץ, צינורות, שיבוצים של אבני סברובסקי, קריסטל או פנינים.

אתר כלכליסט מפרגן 25.9.2013

שני יעקובי (29) הקימה את המותג הנושא את שמה לפני שלוש שנים, ועד מהרה הוא הפך שם דבר בקרב פאשניסטות לא שגרתיות ומופיע לעתים קרובות במגזינים ובתוכניות טלוויזיה. סגנונה של יעקובי גרפי, חד, חצוף ושובב, אך ניתן למצוא גם פריטים רגועים ועדינים יותר. יעקובי, במקור מקיבוץ ניר דוד בעמק בית שאן וכיום מתגוררת ופועלת בתל אביב, יצרה את הקולקציה החדשה שלה כהמשך לקולקצית תכשיטים קיימת ושמה "עפיפונים", בהשראת זיכרונות ילדות מתחרויות עפיפונים שהיו מתקיימות בקיבוצה.

הקולקציה החדשה, שתצא בתחילת אוקטובר, משלבת צורות גיאומטריות וצינורות המוסיפים נגיעות תעשייתיות ואורבניות. תכשיטים עשויים מפרספקס, עץ, פורמייקה ופליז בציפוי כסף. פריטים בולטים: שרשראות אוברסייז ועגילי עפיפונים בכתום, טורקיז ועץ.